Mersin Üniversitesi (MEÜ), yürüttüğü çalışmaların meyvesini alarak Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi'ni kazandı.

MEÜ tarafından yapılan başvuru, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından incelenerek onaylandı. Sürdürülebilir kalkınma hedefleri çerçevesinde kaynakları korumak, atıkları kontrol altına almak, geri dönüştürülebilir atıkları ekonomiye kazandırarak tasarruf sağlamak, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla başlatılan 'Sıfır Atık' projesi kapsamında yapılan başvuru sonucunda, MEÜ Çiftlikköy Yerleşkesi Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi'ni almaya hak kazandı.

'Örnek Bir Üniversite Olmak İçin Çalışmalar Devam Edecek'

Rektör Prof. Dr. Erol Yaşar, Yeşil Kampüs çerçevesinde yürütülen kapsamlı çalışmalara değinerek, 'Sürdürülebilir Çevre Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Sıfır Atık Komisyonu tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde, Temel Seviye Sıfır Atık Belgesini almaya hak kazandık. Bu süreçte emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Sıfır Atık Belgesi ile çevreye duyarlı bir üniversite olmanın gururunu yaşıyoruz' şeklinde konuştu.

CHP Lideri Özgür Özel'den Yeni Müfredata Sert Eleştiri CHP Lideri Özgür Özel'den Yeni Müfredata Sert Eleştiri

Mersin Üniversitesi Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi'ni Aldı (2)

Yeşil Kampüs Hedefi

MEÜ, Yeşil Kampüs hedefi doğrultusunda çevre dostu uygulamalara ağırlık veriyor. Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi, bu hedefin bir parçası olarak üniversitenin çevresel duyarlılığını ve sürdürülebilirlik çabalarını taçlandırıyor.

Çalışmaların Devamı Bekleniyor

MEÜ, elde ettiği başarıyla yetinmeyerek çevre konusunda öncü bir rol üstlenmeye devam edecek. Sürdürülebilirlik ve çevre bilincinin yaygınlaştırılması adına gelecek projelerle de dikkatleri üzerine çekmeye devam edecek.

Mersin Üniversitesi YÖK'e Başvurdu Anamur'a Lisans Programı Açılacak! Mersin Üniversitesi YÖK'e Başvurdu Anamur'a Lisans Programı Açılacak!

Kaynak: İHA