Türkiye'nin ilk şehir hastanesi olan Mersin Şehir Hastanesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2017 yılında açılışını gerçekleştirmesiyle birlikte 7 yılda 15 milyondan fazla hastaya hizmet sundu. Sağlık alanındaki stratejik önemini vurgulayan şehir hastaneleri, özellikle pandemi ve doğal afetlerde kapsamlı sağlık hizmetiyle dikkat çekiyor.

Mersin Şehir Hastanesi'nde 15 Milyon Hastaya Bakıldı

Uzmandan kritik uyarı: Adana'nın zengin mutfağı obez yapıyor Uzmandan kritik uyarı: Adana'nın zengin mutfağı obez yapıyor

Mersin Şehir Hastanesi, 374 bin metrekarelik dev bir kompleks olup, 700'den fazla doktor ve 4 bin 100 sağlık ve yardımcı personel ile günlük 280 poliklinikte binlerce hastaya hizmet veriyor. Hastane, acil servis hizmeti dahil olmak üzere 7 yılda 15 milyondan fazla hasta tedavi etti.

Mersin Şehir Hastanesi'nde 15 Milyon Hastaya Bakıldı

Hastanenin Başhekimi Doç. Dr. Bahar Aydınlı, yapılan açıklamada, '2017'den itibaren bölgenin sağlık üssü olan Mersin Şehir Hastanesi, mükemmeliyet merkezi olarak sağlık hizmeti vermeye devam ediyor. Bu süreçte yaklaşık 10 bin personelle 280 poliklinikte hizmet sunduk. Toplamda 4 bin 100 personelle, 700 hekimle 15 milyondan fazla hastaya hizmet verdik' dedi.

Mersin Şehir Hastanesi'nde 15 Milyon Hastaya Bakıldı

Aydınlı, yaşlanan nüfusa yönelik sağlıklı yaş alma merkezlerini hayata geçirdiklerini de belirterek, '80 yaş üstü hastalarımız için sağlıklı yaş alma merkezi oluşturduk. Sağlıklı yaş alma merkezimizde, hastalarımızın duygularını paylaştığı 'Yaşam Ağacı' adlı bir proje başlattık. Bu projeyle, hastalarımızın sağlıklı yaşlanmalarını desteklemeye çalışıyoruz' şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA