Mersin, Türkiye'nin turizm potansiyeli yüksek şehirlerinden biri olarak öne çıkıyor. Diğer bölgelerde soğuk hava ve kar etkisini sürdürürken, Mersin'de hala yazdan kalma günler yaşanıyor. Kentte sıcaklık 20 dereceleri bulurken, Akdeniz kıyısında bulunan 321 kilometrelik sahil, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Mersin Kızkalesi'ne Yaz Erken Geldi (4) Result

Mersin'in turizm cenneti Kızkalesi, güneşli günlerde misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Özellikle turistlerin ilgisini çeken plaj voleybolu, kumsalda keyifli vakit geçirmek isteyenler için ideal bir seçenek oluyor. Mersin Sup ekibi gibi gruplar da denizde paddleboard etkinlikleri düzenleyerek ziyaretçilere eğlenceli anlar yaşatıyorlar.

Ayakta ve oturarak sörf yapan yeni sporcuların bazen denge sorunu yaşayarak suya düşmeleri ise bölgede renkli görüntülere sebep oluyor. Ancak bu durum, sporun heyecanını arttırırken, izleyicilere de eğlenceli anlar sunuyor.

Mersin Kızkalesi'ne Yaz Erken Geldi (3) Result

Darısı Antalya'nın başına! Mersin Büyükşehir Belediyesi bar açtı! O video viral oldu Darısı Antalya'nın başına! Mersin Büyükşehir Belediyesi bar açtı! O video viral oldu

Kızkalesi Kültür ve Turizm Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin Öztop, misafirlerine sundukları aktiviteler hakkında bilgi verdi. Öztop, 'Sudboard, paddleboard ve plaj voleybolu etkinlikleri düzenliyoruz. Bu etkinliklere çevre illerden ve Rusya'dan gelen misafirlerimiz de katılım sağlıyorlar. Mersin olarak karşılaştığımız soğuk hava koşullarına rağmen, denizimizin sıcaklığı 17,5-18 derece arasında seyrediyor. Bu da misafirlerimizin denizin keyfini çıkarabilecekleri anlamına geliyor' şeklinde konuştu.

Mersin Kızkalesi'ne Yaz Erken Geldi (2) Result

Sezon açılışlarını Kızkalesi'nde yaptıklarını belirten Mersin Sup kurucusu Mehmet Can Özdemir ise gelecek dönemdeki planları hakkında bilgi verdi. Özdemir, 'Rotamızı 12 şehre genişletmeyi planlıyoruz. Geçen yıl olduğu gibi, Mersin ve diğer şehirlerin simge mekanlarında paddleboard etkinlikleri düzenleyerek, bu sporu tanıtmaya devam edeceğiz' dedi.

Mersin’de Aralık ayında denize girdiler! Foto Galeri: Mersin’de Aralık ayında denize girdiler!

Kaynak: İHA