Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, yeni oyunu eğitim alan kursiyerlerle sahnelemek için çalışmalarını sürdürüyor. Mersinlileri sanatla buluşturmayı hedefleyen Şehir Tiyatrosu, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteriyor. Tiyatro, çocuk, genç ve yetişkinlere yönelik tiyatro kursları düzenleyerek kentte sanatın yayılmasını sağlıyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi şehir tiyatrosu yeni oyun için hazırlanıyor

Tiyatro Sanatçısı Güvenç Gümüş, kursun sona ermesiyle birlikte seyircilerin karşısına çıkmaya hazırlandıklarını belirtti. Gümüş, hazırlanan oyunun seyircilere keyifli anlar yaşatacağını vurgulayarak, heyecanlarını dile getirdi.

Gümüş'ün ifadelerine göre, 'Eğitim sonunda oyunun adını, arkadaşlarımızla beraber belirleyeceğiz. Arkadaşlarımız, seyircilerimiz ve aileleriyle bir arada olacaklar ve finalinde de sertifikalarını alacaklar. Mersinli tiyatroseverleri çok güzel bir oyun bekliyor' dedi.

'Frekans C' Sergisi Yenişehir'de Açıldı 'Frekans C' Sergisi Yenişehir'de Açıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi şehir tiyatrosu yeni oyun için hazırlanıyor

Kursiyerlerden de heyecanlı bekleyişler var. Özkan Azazi ve Damla Yılmaz, hazırlıklarını tamamlamanın mutluluğunu yaşarken, tiyatro sayesinde yeni deneyimler kazandıklarını ifade ettiler. Pelin Aslan ise seyirci karşısına çıkmanın heyecanını yaşadığını belirtti.

Kaynak: İHA