Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete'de yer alan atama kararlarına göre, Prof. Dr. Fatma Özkul, Yeni Para Politikası Kurulu (PPK) üyesi olarak atanmıştır.

Prof. Dr. Fatma Özkul kimdir?

Prof. Dr. Fatma Özkul, 1978 yılında Elazığ'da doğdu. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun olduktan sonra, yüksek lisans ve doktorasını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe Finansman Ana Bilim Dalında tamamlamıştır. Akademik kariyerine 2007 yılında başlayan Özkul, 2012 yılında doçent, 2018 yılında ise profesör unvanını kazanmıştır.

Bahçeşehir Üniversitesi'nde 14 yıl süresince öğretim üyeliği görevini sürdüren Özkul, aynı zamanda meslek yüksekokulu müdür yardımcılığı, sosyal bilimler enstitüsü müdür yardımcılığı ve lisansüstü eğitim enstitüsü müdürlüğü gibi önemli görevleri üstlenmiştir.

Muhasebe ve denetim alanlarında uzmanlaşan Prof. Dr. Fatma Özkul'un, çeşitli akademik yayınları bulunmaktadır. Ayrıca, "İşletmelerde Hile Riski Yönetimi", "Perakende İşletmelerde Muhasebe Uygulamaları" kitaplarının yanı sıra, "Kripto Varlıklar Muhasebesi" kitabıyla 2023 yılında "Yılın En İyi Finans ve Ekonomi Kitabı" ödülünü kazanmıştır.

Bakan Şimşek: Politikalarımız seçim sonrasında da devam edecek Bakan Şimşek: Politikalarımız seçim sonrasında da devam edecek

Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik AŞ Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunan Özkul, şu anda Ziraat Finans ve Teknoloji Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Bu atama, Türkiye'nin ekonomik ve finansal politikalarının şekillenmesinde etkin bir rol oynayacak deneyimli bir ismin, Prof. Dr. Fatma Özkul'un PPK üyesi olarak atanmasıyla gerçekleşmiştir.

Kaynak: Haber Merkezi