İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Şile’de düzenlenen istişare toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Akşener, “İspat ederlerse politikayı bırakıyorum!” dedi.

Öğretmenlerin Durumu

Akşener, atanamayan öğretmenlerle ilgili adımların atılması gerektiğini belirtti ve “Gönlümüz bugün Ankara’daki öğretmen kardeşlerimle. Erdoğan’a sesleniyorum bu konuya öncelik verilmeli. Öğretmenler yoksulluk içinde yaşıyor.” dedi.

Ülkeyi Yönetme Hedefi

Akşener, “Biz bu ülkeyi yönetmeye talibiz. Anayasanın ilk 4 maddesini asla tartışmadan, bu ülkeyi refaha ve feraha çıkarmak için bir yolculuğa çıktık.” ifadelerini kullandı.

İstifalar ve Eleştiriler

Akşener, partisinde yaşanan istifalar hakkında konuştu ve “Ben asla istifa edip giden arkadaşlarımız hakkında onları incitecek tek cümle etmedim. Biz hiçbir zaman kavgaya girmedik.” dedi.

2023 Seçimleri

Akşener, 2023 seçimlerinin önemine değindi ve “2023 seçimlerinde bu ucube sistemden kurtulmak için seçimi kazanmak şarttı. Bu tek adam sistemine Türkiye’nin veda etmesi için elimizden geleni yaptık.” ifadelerini kullandı.

Sonuç

Gazeteci ve siyasetçi Songül Başkaya Muratpaşa için düğmeye bastı Gazeteci ve siyasetçi Songül Başkaya Muratpaşa için düğmeye bastı

Akşener’in bu açıklamaları, İYİ Parti’nin gelecekteki politikaları ve hedefleri hakkında önemli ipuçları veriyor. Ayrıntılar gelecek…

Kaynak: Kamer Durdu