Altından Daha Değerli! Gramı 166 Bin TL Altından Daha Değerli! Gramı 166 Bin TL

Meksika'nın Baja California eyaletinde kaybolan 3 sörfçü, kafalarından vurulmuş halde bir kuyuda bulundu. İkisi Avustralyalı, biri ABD'li olan sörfçülerin cansız bedenleri, Ensenada şehrinin güneyindeki bir sahil şeridine sörf yapmaya geldikleri sırada 15 metre derinlikteki bir kuyuda ortaya çıktı.

Baja California eyalet savcısı Maria Andrade, saldırının detaylarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Andrade, saldırganların bir araçla geçerken sörfçülerin çadırını ve kamyonetini gördüklerini ve araçlarının lastiklerini çalmak istediklerini söyledi. Sörfçülerin bu hırsızlığa direnmesi üzerine saldırganların onları vurmuş olabileceğini belirtti. Sörfçülerin cesetlerinin bulunduğu kuyunun üstünün tahtalarla kapatıldığı öğrenildi. Olayla ilgili olarak 3 şüpheli gözaltına alındı.

Dördüncü Bir Ceset Daha Bulundu

Yetkililer, saldırının gerçekleştirildiği yerden yaklaşık 6 kilometre uzakta başka bir kuyuda da bir cansız bedenin bulunduğunu açıkladı. Yapılan incelemeler, bu dördüncü cesedin daha uzun bir süredir orada bulunduğunu gösteriyor.

Avustralya Hazine Bakanı'ndan Başsağlığı

Avustralya Hazine Bakanı Jim Chalmers, ölenlerin ailelerine başsağlığı diledi. Bakan Chalmers, "Bu kesinlikle korkunç, dehşet verici bir olay. Düşüncelerimiz bugün yakınlarını kaybedenlerle birlikte" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA