Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, enflasyonun düşürülmesinin hükümetin temel hedeflerinden biri olduğunu vurguladı. Şimşek, enflasyonun tek haneye indirilmesinin, gelir dağılımında adaletin sağlanması ve kalıcı refahın artırılması için önemli olduğunu ifade etti.

Vergide Adalet İçin Yapılan Düzenlemeler

Şimşek, vergide adaletin sağlanması amacıyla önemli düzenlemeler yapıldığını belirtti. Bu kapsamda, asgari ücretin vergi dışı bırakıldığını, gelir vergisi tarifesindeki en düşük dilimdeki vergi oranının azaltıldığını, en yüksek dilimdeki vergi oranının ise artırıldığını dile getirdi. Ayrıca, kurumlar vergisi oranlarının artırıldığını ve banka ile finans kurumları için daha yüksek vergi oranları belirlendiğini söyledi.

Mehmet Şimşek: Enflasyonun tek haneye düşürülmesi temel hedefimiz

Beyaz et sektöründeki 4 firmaya rekabet cezası Beyaz et sektöründeki 4 firmaya rekabet cezası

Merkez Bankası'nda yıl sonu enflasyon beklentisi! Fatih Karahan ikinci raporu açıklıyor Merkez Bankası'nda yıl sonu enflasyon beklentisi! Fatih Karahan ikinci raporu açıklıyor

Alım Gücünü Artırmak İçin Çalışmalar Sürüyor

Şimşek, vatandaşların alım gücünü artırmak için hükümetin her alanda çalışmalarına devam ettiğini belirtti. Bu çerçevede, ekonomik politikaların şeffaf, öngörülebilir ve kural bazlı olduğunu vurguladı. Ayrıca, Türkiye'nin kendi programının başarıyla uygulandığını ve devam edeceğini ifade etti.

Kaynak: İHA