Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenler İçin Yaz İndirimlerini Başlattı! Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenler İçin Yaz İndirimlerini Başlattı!

Personel.meb.gov.tr adresinde yayımlanan duyuru ile 2024 yılında öğretmenler arasında gerçekleştirilen iller arası isteğe bağlı yer değiştirme işlemlerine dair sonuçlar açıklandı. Millî Eğitim Bakanlığı, 3-7 Haziran 2024 tarihleri arasında yapılan başvuruların ardından öğretmenlerin iller arası yer değiştirme sonuçlarını duyurdu.

İl Dışı Atama Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Takvime göre, öğretmenlerin il dışı atama sonuçları 11 Haziran 2024 tarihinden itibaren sorgulanabilecek. Başvuru sonuçları, MEBBİS sistemi üzerinden ilan edilecek ve öğretmenler yeni görev yerlerinde 2024-2025 eğitim-öğretim yılına başlayacaklar.

MEBBİS Öğretmen Girişi

Ataması gerçekleşen öğretmenlerin ilişik kesme işlemleri ise 14 Haziran 2024 tarihinden itibaren yapılacak. Atama işlemleri, ilan edilen kontenjanlar dâhilinde öğretmenlerin tercihleri dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğü esasına göre gerçekleştirilecek. Hizmet puanının eşitliği durumunda öncelik öğretmenlikteki hizmet süresi daha fazla olana ve öğretmenliğe daha önce başlayana verilecek. Eşitlik devam ettiğinde ise atanacak öğretmen bilgisayar kurasıyla belirlenecektir.

Kaynak: Haber Merkezi