Torbalı Belediye Başkanı seçilen Övünç Demir, mazbatasını alarak göreve resmen başladı. Torbalı Adliyesi’nde mazbatasını teslim alan Demir, ardından belediye hizmet binası önünde toplanan binlerce vatandaşla buluştu. Vatandaşlarla kucaklaşıp tebrikleri kabul eden Demir, halkla iç içe bir başlangıç yaptı.

Halkçı Belediyecilik Vurgusu

Demir, seçim kampanyası boyunca sıkça dile getirdiği "Bu ne güzel Torbalı böyle" sözleriyle halka seslenerek, Torbalı'nın yanı sıra ülke genelinde büyük bir başarı elde ettiklerini ifade etti. Kısa, orta ve uzun vadeli planlarının hazır olduğunu belirten Demir, sosyal demokrat halkçı belediyecilik anlayışını ön plana çıkaracaklarını vurguladı. Ayrıca, geçmiş dönem belediye başkanı İsmail Uygur'u anarak, onun izinden gideceklerini dile getirdi.

AKP döneminde usulsüzlük yapıldı mı? Başsavcılık'tan Bursa Büyükşehir Belediyesi kararı AKP döneminde usulsüzlük yapıldı mı? Başsavcılık'tan Bursa Büyükşehir Belediyesi kararı

Fa841C80 4C4D 47D3 8E51 B206Df628570 W

"Kimse Dayısına-Amcasına Güvenmeyecek"

Belediye başkanlığı süresince israfı önleyeceklerini, lüks harcamaları sonlandıracaklarını ve sosyal belediyecilik yapacaklarını belirten Demir, adaletli bir yönetim sözü verdi. Ayrıca, belediye personelinin performansına vurgu yaparak, kimseye ayrıcalık tanımayacaklarını ve liyakata dayalı bir kadro oluşturacaklarını ifade etti.

Eac14586 Cb65 4F36 Bea1 63E4D8A3A46F W

Başkan Demir, Kişisel Arabasını Belediyeye Bağışladı

Göreve başlamasıyla birlikte dikkat çeken adımlardan biri de Başkan Demir'in kişisel aracını belediyeye bağışlaması oldu. Demir, "Daha önce böyle bir örneği olup olmadığını bilmiyorum. Ancak ben arabamı belediyeye bağışlıyorum. Makam arabasına binmeyeceğim, kendi aracımla görevimi sürdüreceğim" dedi. Bu adımıyla Demir, vatandaşlara halkçı bir yaklaşım sergilediğini bir kez daha gösterdi.

Kaynak: ANKA