Muğla'nın Marmaris ilçesinde gece saatlerinde Ulusal Egemenlik Caddesi üzerinde bulunan bir restoranın üst katındaki evde çıkan yangında, binada mahsur kalan vatandaşlar itfaiye ekipleri tarafından güvenli bir şekilde kurtarıldı.

Restoranın üst katından yükselen dumanları fark eden vatandaşların hemen 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bilgi vermesi üzerine olay yerine Muğla Büyükşehir Belediyesi Marmaris İtfaiye Grup Amirliği, polis ve ambulans ekipleri sevk edildi.

Marmaris'te Korkutan Yangın! Alevlerin Arasında Mahsur Kaldılar

Mersin İŞGEM-1 yerleşkesinde korkutan yangın Mersin İŞGEM-1 yerleşkesinde korkutan yangın

Üst katta çıkan yangına hızla müdahale eden çok sayıda itfaiye ekibi, henüz belirlenemeyen sebeple çıkan konut yangınında mahsur kalan üç kişiyi güvenli bir şekilde tahliye etti. Kurtarılan vatandaşlar, 112 ambulans ekiplerine teslim edilerek ilk müdahaleleri ambulansta gerçekleştirildi. Yangından etkilenen evde bulunan iki kadın ve yaşlı, yatalak bir erkek, itfaiye ekipleri tarafından evden çıkarıldı.

İtfaiye ekipleri tarafından yangın kontrol altına alınırken, soğutma çalışmaları da devam ediyor. Olayın çıkış nedeni henüz belirlenemezken, hızlı müdahale sayesinde vatandaşlar can güvenlikleri sağlanarak kurtarıldı.

Noel alışverişine çıkan babanın evde bıraktığı 4 çocuğu yangında hayatını kaybetti Noel alışverişine çıkan babanın evde bıraktığı 4 çocuğu yangında hayatını kaybetti

Kaynak: İHA