Muğla Marmaris ilçe sınırları içindeki Balan Dağı'nda çıntar toplamak üzere ailesi ile birlikte gittiği 30 Aralık 2023 Cumartesi günü öğle saatlerinde kaybolan İsa Çifçi için yapılan arama çalışmaları devam ediyor. Bir ay süren arama faaliyetlerinde, Çifçi'ye ait olabileceği düşünülen bir kova bulundu.

İsa Çifçi'nin yakınları, kaybolduğu günün ardından hemen 112 acil ihbar hattını arayarak durumu bildirmiş ve bölgeye çok sayıda ekip sevk edilmişti. Çok sık ve sarp bir alanda yapılan arama çalışmalarında, bir ay sonra İsa Çifçi'ye ait olduğu düşünülen bir kova bulundu.

AFAD Muğla İl Müdürlüğü, STK'lar ve Jandarma komandolar tarafından yürütülen arama çalışmaları, Marmaris İlçe Jandarma Komutan V. Teğmen Buğra Yağlı koordinasyonunda 'kova bulunan bölge'de yoğunlaştırıldı. Ekipler, eski bir dere yatağı gibi ve uçurumların altında bulunan kovayı incelemek üzere merkeze getirdi.

Marmaris'te Çıntar Toplarken Kaybolan Adamdan Iz Bulundu

Yakınları Tespit Etti

İsa Çifçi'nin yakınları, bulunan kovanın, kaybolduğu gün yanında taşıdığı mavi polar ceket, siyah yeşil ayakkabı ve büyük boy kova olma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti. Kova, Nöbetçi savcı talimatı ile incelenmek üzere alındı.

Marmaris'te Çıntar Toplarken Kaybolan Adamdan Iz Bulundu

Pendik'te Araç Sürücüsü Havaya Ateş Açtı Sosyal Medyada Paylaştı Pendik'te Araç Sürücüsü Havaya Ateş Açtı Sosyal Medyada Paylaştı

SAR Arama Kurtarma Derneği Koordinatörü Erdal Yaşar Açıklama Yaptı

SAR Arama Kurtarma ve Acil Yardım Derneği Marmaris Koordinatörü Erdal Yaşar, hava muhalefeti sebebiyle ara verilen faaliyetlere AFAD çağrısı üzerine tekrar başladıklarını belirterek, "Daha önce arama çalışması yaptığımız bölgelerin üzerinden geçerek yeni bölgeleri de taramaya başladık. Kayıp şahsı henüz bulamadık ama kolluk kuvvetlerimiz hep burada ve aramaya devam ediyoruz" şeklinde konuştu.

Marmaris'te Çıntar Toplarken Kaybolan Adamdan Iz Bulundu

Geniş Katılımlı Arama Çalışmaları

Marmaris İlçe Jandarma Komutan V. Teğmen Buğra Yağlı ve AFAD İl Müdürü İsmail Özkan koordinesinde, çevre ilçelerden gelen jandarma ekipleri, AFAD, SAR, AKUT, MagAme SAR, NAK, Marmaris Belediyesi Arama Kurtarma (MABKE), İşletme ekipleri, Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri, Marmaris Merkez Karakolu Jandarma Asayiş, Jandarma Komando, Avcılar Derneği ekipleri, Jandarma İz Takip Timi ve kayıp şahsın yakınları ile birlikte 200'den fazla kişi ve iz takip köpekleri arama çalışmalarına katılım sağlıyor.

Marmaris'te Çıntar Toplarken Kaybolan Adamdan Iz Bulundu

Soruşturma Devam Ediyor

Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile Jandarma ekipleri, şüpheli kayıp ile ilgili geniş çaplı soruşturmalarını sürdürürken bulunan kova ile ilgili inceleme yapılacağı belirtildi.

Muğla Bodrum açıklarında düzensiz göçmenler yakalandı Muğla Bodrum açıklarında düzensiz göçmenler yakalandı

Kaynak: İHA