Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Beypazarı'ndaki iftar programında yurttaşlarla bir araya gelerek, görev süresince yaşadığı teftiş deneyimlerini ve yapılan iftiraları paylaştı.

Özgür Özel: "Kepez Belediye Başkanı'nın Tutuklanması Siyasi Karardır" Özgür Özel: "Kepez Belediye Başkanı'nın Tutuklanması Siyasi Karardır"

Yavaş, Beypazarı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemindeki icraatlerinin örnek alındığına dikkat çekerek, şunları söyledi: "Ankara halkının karşısına çıktığımızda Mansur Yavaş belediyeciliği diye bir kavram bütün Türkiye'ye yayıldı. Beypazarı'nda olduğu gibi, Ankara'da da hizmetlerimizle örnek olduk. Ancak bazıları, korkutma ve iftiralarla bizi engellemeye çalıştı. Bizim dönemimizde, ihtiyacı olan ailelere nasıl destek verildiğini herkes gördü. Eskiden yardım yapıldığında bunu reklam aracı olarak kullanırlardı, ancak biz sessizce yardım ettik ve buna örnek olduk."

ABB Başkanlığı döneminde herhangi bir yasal sorun yaşamadıklarını belirten Yavaş, "Bazıları sosyal medyada iftira atıp müfettişlerin gelmesini sağlamaya çalıştı. Ancak gerçekler ortaya çıktı. Biz beş yıl boyunca hiçbir bürokratımızı savcılığa bile göndermedik. Bizimle çalışan herkes, dürüstlük ve şeffaflıkla tanınır" dedi.

Yavaş ayrıca, ilçe belediyeleriyle iş birliğinin önemine değinerek, "Biz her zaman iş birliğine açığız ve kimseyi geri çevirmeyiz. Ancak, bize karşı düşmanca tavır sergileyenlerin ilçeleri kaybetti. Parti ayrımı yapmadan hizmet ettiğimiz için eleştirildik, ama bizim için önemli olan halkımızın memnuniyetidir" şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi