Ankara'da, Türkiye Barolar Birliği (TBB) ve baroların öncülüğünde avukatlar tarafından Anıtpark'ta "Büyük Savunma Mitingi" düzenlendi. Binlerce avukatın katılımıyla gerçekleşen mitinge Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da destek verdi.

Yoğun Alkışlarla Karşılandı: Yavaş'ın Mitingdeki Konuşması

Miting alanına gelen Mansur Yavaş, yoğun alkışlarla karşılandı. Kürsüye çıkarak konuşan Yavaş, mitinge verdiği destekleri ifade etti ve şu şekilde konuştu:

En beğenilen siyasetçi kim? Erdoğan'ı geride bıraktılar! En beğenilen siyasetçi kim? Erdoğan'ı geride bıraktılar!

"Türkiye Barolar Birliği Başkanımız ve 81 ilin baro başkanları, hepiniz Ankara'ya ve başkentimize hoş geldiniz. Sizlerin hukuka ve adalete olan güveni, ülkemizi ayakta tutuyor. Çünkü daha fazla adalet, daha fazla hukuk inşallah ülkemizde geleceğin daha güzel olmasını sağlayacak. Mesleğin zorluklarını elbette biliyoruz. Kendi geçmişimden de bahsedeyim, ben eski bir meslektaşınızım ve şu anda kızım da avukatlık yapıyor. Ancak, belediyelerimizle ilgili davalarda hukukun ve adaletin eksikliğini gerçekten hissediyoruz. Sığınabileceğimiz tek yer hukuk, adliye ve adalet. Dolayısıyla, bu büyük savunma yürüyüşünü ve mücadeleyi sonuna kadar desteklediğimi bildiriyor; hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Kaynak: ANKA