Sarıgöl ilçesinde, öğrencilere yönelik sağlık ekipleri tarafından verilen eğitimler devam ediyor. Sağlık ekipleri, ilçedeki okullarda sağlıklı beslenme, diyabet, ağız sağlığı ve KKKA hastalığı hakkında öğrencilere bilgiler veriyor.

Sarıgöl Çanakçı ve Çavuşlar ilkokullarında Sarıgöl İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitimlerde, diyetisyen Fatma Oğur sağlıklı beslenme ve diyabet konularında bilgilendirme yaparken, Ebe Esin Özcan ağız ve diş sağlığı hakkında bilgiler veriyor. Ayrıca, KKKA (Kırım Kongo kanamalı ateş) hastalığı konusunda da öğrencilere önemli bilgiler aktarılıyor.

Otel Lojmanında Yangın! Alanya'da Büyük Panik Otel Lojmanında Yangın! Alanya'da Büyük Panik

Kene Isırmalarına Karşı Dikkat!

Özellikle havaların ısınmasıyla birlikte piknik alanlarında kene ısırmalarına dikkat edilmesi gerektiği vurgulanıyor. Açık renkli elbiselerin giyilmesinin önemli olduğu ve kene ısırmalarında anında hastaneye müracaat edilmesi gerektiği belirtiliyor.

Okullarda Eğitimler Devam Edecek

Sağlık ekipleri, okullarda sağlık eğitimlerinin devam edeceğini belirtiyor. Öğrencilere verilen bu eğitimlerin sağlık bilincinin artırılmasına katkı sağlayacağı düşünülüyor.

Kaynak: İHA