Manisa İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, A.B. ve B.B. isimli iki şahsa ait iş yerleri ve araçlarında yapılan aramalarda büyük miktarda kaçak makaron ve tütün bulundu.

Hangi Ürünler Ele Geçirildi?

Yapılan aramalarda, toplam piyasa değeri 1 milyon 350 bin TL olan kaçak ürünler ele geçirildi. Bu ürünler arasında 151 bin 837 adet içi tütün doldurulmuş makaron sigara, 233 bin 600 adet boş makaron, 345 kilogram kıyılmış sarmalık tütün, 35 kilogram nargile tütünü ve 2 milyon 350 bin adet sigara sarma kağıdı bulunmaktadır.

Konya'da Torun Tartıştığı Anneannesini Bıçakladı: Ağır Yaralandı Konya'da Torun Tartıştığı Anneannesini Bıçakladı: Ağır Yaralandı

Operasyonun Detayları Neler?

Jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda, şüphelilere ait iş yerlerinde ve araçlarda gerçekleştirilen aramalarda kaçak malzemeler tespit edilmiştir. Ayrıca, suça karıştığı belirlenen araç da şerh konularak yedi emin otoparkına çekilmiştir.

Şüpheliler Hakkında Ne Açıklandı?

Operasyon kapsamında şüpheliler hakkında adli işlemlere başlandığı bildirildi. Şüphelilerin kaçakçılıkla ilişkilendirilen malzemelerle ilgili olarak ne tür bir ceza alacakları henüz açıklanmadı.

Kaynak: İHA