Bursa'da Korkunç Motosiklet Kazası: Sürücü Bariyerlere Saplandı Bursa'da Korkunç Motosiklet Kazası: Sürücü Bariyerlere Saplandı

Antalya’nın Manavgat ilçesinde, Sorgun Bulvarı’nda meydana gelen bir trafik kazasında, bir otomobilin arkadan çarptığı motosiklet, asfaltta sürüklenerek bekleyen bir otomobile çarptı. Kazada yaralanan olmadı ancak, motosiklet ve arkadan çarpan otomobil sürücüsüne ehliyeti olmadığı için 12 bin 978 TL para cezası uygulandı.

Kaza Anı ve Sonrası

Kaza, Manavgat ilçesi Bahçelievler Mahallesi Sorgun Bulvarı’nda meydana geldi. Otogar istikametinden gelip, Antbirlik istikametine gitmekte olan Mehmet Elduran’ın kullandığı 06 CON 681 plakalı otomobil, aynı istikamette seyir halindeki Onur Şan Kar’ın kullandığı 60 AFJ 680 plakalı motosiklete arkadan çarptı. Devrilerek sürüklenen motosiklet, 5034 sokaktan Sorgun Bulvarı’na çıkmak için bekleyen Ercan Gün’ün kullandığı 07 AGZ 626 plakalı otomobile çarptı.

Hasar ve Cezai İşlem

3 aracın karıştığı zincirleme kazada, şans eseri yaralanan olmadı. Ancak, Manavgat Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekiplerince yapılan kontrolde; sürücü belgeleri olmadığı belirlenen 06 CON 681 plakalı otomobil sürücüsü Mehmet Elduran ve motosiklet sürücüsü Onur Şan Kar’a sürücü belgesiz araç kullanmaktan 12 bin 978’er TL para cezası uygulandı. Bu durum, sürücülerin trafik kurallarına uymalarının önemini bir kez daha gözler önüne serdi.

Kaynak: İHA