Antalya’nın Manavgat ilçesinde yaşanan olayda, 87 yaşındaki Mehmet Gürbüz Cıngıllıoğlu’nun kullandığı otomobil, akaryakıt istasyonundan çıktıktan sonra kontrolden çıktı.

Olayın Detayları

Cıngıllıoğlu, akaryakıt istasyonundan ayrıldıktan sonra aniden fenalaştı ve otomobili refüjü aşarak karşı şeride geçti. Otomobil, karşı şeritte kaldırıma çarparak ters yönde ilerledi ve döner kavşaktan dönerek akaryakıt istasyonunun önünde park halindeki kamyonete çarptı.

Manavgat’ta Sürücü KAlp Krizi Geçirdi!

Sürücünün Durumu

Olay sırasında kalp krizi geçirdiği belirlenen Cıngıllıoğlu, 112 Sağlık ekiplerinin ambulansta yaptığı müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı. Cıngıllıoğlu’nun kızı, olay yerine gelerek ambulansta babasının elini tuttu ve başını okşadı.

Büyük Faciadan Dönüldü

Olayın yaşandığı Sorgun Bulvarı’nda yoğun bir araç ve yaya trafiği olmasına rağmen, olay sırasında otomobilin ters şeritten giderken karşıdan hiçbir aracın gelmemesi ve kavşaktan döndüğü sırada yaya geçidinde kimsenin olmaması büyük bir şans olarak değerlendirildi. Ayrıca, otomobilin çarptığı yerde bulunan yayalar, saniyelerle aracın altında kalmaktan kurtuldu.

Kaynak: İHA