Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) ve Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen Konutların Turizm Amaçlı Kiralanması Kanunu bilgilendirme toplantısı, yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Kepez'de Son Toplantı Kepez'de Son Toplantı

Toplantının Amacı ve Katılımcılar

Toplantı, MATSO Hizmet binasında gerçekleştirildi ve MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özden, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı İlknur Selçuk Köker ve Şube Müdürü Hakan Seven, MATSO Meclis Başkan Yardımcısı Ezgi İnci Korkusuz, MATSO Başkan Yardımcıları Anıl Bahar ve Ali Özen, Meclis ve Komite üyeleri, turizm, emlak ve inşaat sektöründen Oda üyeleri ile turizm amaçlı kullanılan konut sahibi Oda üyeleri katıldı.

Konutların Turizm Amaçlı Kiralanması Kanunu Hakkında Bilgilendirme

Toplantının açılışında konuşan MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör, Konutların Turizm Amaçlı Kiralanması Kanunu’nun, konut sahipleri ve sektörde faaliyet gösteren aracı hizmet sağlayıcıları da etkilediğini belirtti. Güngör, konunun 1 Ocak 2024 tarihinde yürürlüğe gireceğini ve konutların tek seferde 100 gün veya daha kısa süreyle turizm amaçlı kiralanmasına ilişkin usul ve esasların kanunla belirlendiğini ifade etti.

Toplantıda Sunulan Bilgiler ve Sonuç

Antalya İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı İlknur Selçuk Köker ve Şube Müdürü Hakan Seven tarafından yapılan sunumda, turizm amaçlı kiralama izin belgesi başvuru süreci ve kanun ile ilgili diğer konular hakkında detaylı bilgiler verildi. Toplantı sonunda MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör, katılımcılara ve semineri düzenleyenlere teşekkür etti.

Kaynak: MATSO/Bülten