Manavgat'ın Taşağıl Mahallesi'nde yaşanan olayda, 89 yaşındaki alzheimer hastası Günay Atalay adlı kadın, evinden ayrıldıktan sonra kaybolmuştu. Olayın ardından, kadının oğlu Hasan Atalay, durumu yetkililere bildirerek kayıp başvurusunda bulundu. Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Taşağıl Jandarma Karakolu'na yapılan başvuruyla birlikte arama kurtarma çalışmaları başlatıldı.

A W223703 02

Manavgat Köprülü Kanyon'daki orman yangınında ilerleme durduruldu Manavgat Köprülü Kanyon'daki orman yangınında ilerleme durduruldu

Köy Halkı ve Kurtarma Ekipleri Seferber Oldu

Kadının kaybolmasıyla birlikte bölge halkı ve kurtarma ekipleri harekete geçti. 5 komando timi, 7 asayiş timi, 1 JAK timi ve iz takip köpeği ile birlikte sivil toplum kuruluşlarından gelen destekle birlikte 40 kişilik bir ekip arama çalışmalarına katıldı. Ayrıca, AFAD ekibi de bölgedeki arama çalışmalarına katkı sağladı.

A W223703 03

Eylem Tok ve oğlu Cihantimur Tok ABD'de yakalandı Eylem Tok ve oğlu Cihantimur Tok ABD'de yakalandı

Manavgat yangınında 4 şüpheliden 1'i tutuklandı Manavgat yangınında 4 şüpheliden 1'i tutuklandı

Zeytin Bahçesinde Bulundu

Yapılan yoğun arama çalışmaları sonucunda Günay Atalay, evine yaklaşık 500 metre mesafede bulunan bir zeytin bahçesinde yaralı halde bulundu. Kadının, ayağının kayarak yuvarlanması sonucu baş ve göğüs kısmından yaralandığı belirlendi. Olay yerine çağrılan 112 sağlık ekibi tarafından ilk müdahalesi yapılan Atalay, daha sonra ambulansla Serik Devlet Hastanesine sevk edildi. Ancak, yaşlı kadının hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi.

A W223703 04

Kaynak: İHA