Antalya’nın Manavgat ilçesinde, hatalı yanan sinyalizasyon ışığı nedeniyle hafif ticari araç ile kamyonetin çarpıştığı kazada, şans eseri yaralanan olmadı. Araçlarda maddi hasar oluştu, ancak sürücüler kazayı yara almadan atlattı.

A W105854 01

Kaza Anı ve Sonrası

Kaza, Antalya-Alanya D-400 Karayolu Manavgat Çevreyolu yan yolda meydana geldi. Alanya istikametine seyir halindeki İsa Açıkgöz’ün kullandığı kamyonetin arka sağ tekerine, Demokrasi Bulvarı’na ilerleyen Mustafa Bedel’in kullandığı hafif ticari araç çarptı. Her iki araç sürücüsü de kendilerine yeşil ışık yandığını iddia etti.

A W105854 02

Sinyalizasyon Hatası Tespit Edildi

Araç sürücülerinin yeşil ışık iddiasının ardından yapılan kontrolde, kavşaktaki sinyalizasyonun arızalı olduğu ve araç sürücülerinin iddia ettikleri gibi her iki araç için de yeşil ışık yandığı belirlendi.

Hızlı Müdahale ve Çözüm

Kazanın ardından kavşakta uzun araç kuyruğu oluşurken, sürücülerinin dikkati sayesinde yeni kazaların yaşanmasının önüne geçildi. Manavgat Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekiplerinin Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkililerini bilgilendirmelerinin ardından, görevliler sinyalizasyon arızasının giderilmesi için çalışma başlattı. Bu hızlı müdahale, daha fazla kazanın önlenmesine yardımcı oldu.

Kaynak: İHA