Özgür Özel Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier ile görüştü Özgür Özel Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier ile görüştü

Manavgat Belediyesi, Ramazan ayının manevi atmosferini Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde kurulan iftar sofrasıyla ve kentin çeşitli büyük mahallelerinde düzenlenen iftarlarla yaşatıyor. Binlerce vatandaş, bu özel sofralarda bir araya gelerek oruçlarını açıyor.

Şükrü Sözen, Vatandaşlarla İftar Sofrasında

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Sarılar, Taşağıl, Çolaklı, Gündoğdu ve Evrenseki mahallelerinde düzenlenen iftarlara katılarak vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Sözen, iftar sofralarını ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti ve herkese hayırlı Ramazanlar diledi. Kur’an tilaveti ve dualar eşliğinde oruçlarını açan vatandaşlar, Manavgat Belediyesi’nin düzenlediği iftar sofralarında lokmalarını paylaştı.

“Vatandaşımızla Lokmamızı Paylaşıyoruz”

Başkan Şükrü Sözen, iftar sofralarının insanları bir araya getirerek lokmalarını paylaştıklarını belirtti. “Her yıl olduğu gibi geleneksel iftar çadırlarımızı kurduk. Atatürk Kültür Merkezimizin önündeki iftar çadırımız vatandaşlarımıza her gün hizmet veriyor. Büyük mahallelerimizde de iftarlar ile halkımızla bir araya gelerek lokmalarımızı paylaşıyoruz. Manevi duygularımızın en yüksek seviyede olduğu bu mübarek ayda, birlik ve beraberliğimizi güçlendiriyor, kardeşlik hislerimizi pekiştiriyoruz. Biz vatandaşımıza bahşetmiyoruz, onların imkânlarını yine onlara sunuyoruz” dedi.

Manavgat Belediyesi İftar Çadırları

Manavgat Belediyesi’nin iftar çadırları, 22 Mart Cuma günü Ilıca kapalı pazar yerinde, 25 Mart Pazartesi günü Side kapalı pazar yerinde, 28 Mart Perşembe günü Kızılot kapalı pazar yerinde ve 29 Mart Cuma günü Oymapınar eski pazar yerinde kurulacak. Bu özel iftar sofraları, Ramazan ayının manevi atmosferini yaşatmayı ve vatandaşları bir araya getirmeyi hedefliyor.

Kaynak: Haber Merkezi