Manavgat, Antalya’da yaşanan bir trafik kazasında iki araç hurdaya döndü ve iki kişi hafif şekilde yaralandı. Kazayı gören bir tır sürücüsü ise kazaya bakmak isterken başka bir araca çarparak ikinci bir kazaya neden oldu.

Kaza Nerede ve Nasıl Oldu?

Kaza, Antalya’nın Manavgat ilçesi D400 Karayolu Manavgat Çevreyolu Köprüsü üzerinde meydana geldi. Alanya-Antalya D-400 Karayolu’nda Alanya’dan Antalya’ya doğru seyir halinde olan Kayıhan Acar’ın kullandığı 34 GDN 255 plakalı otomobil, Sanayi Köprülü Kavşağı’nı geçtikten sonra sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu aynı yönde seyreden Murat Bedenli’nin kullandığı 42 AJU 715 plakalı araca arkadan çarptı. Çarpışmanın şiddetiyle iki araç da bariyerlere çarparak durabildi.

Kazazedelerin Durumu

Kazada yaralanan otomobil sürücüleri Murat Bedenli ve araçta yolcu olarak bulunan Beyza Billurcu, 112 sağlık ekibinin olay yerindeki müdahalesinin ardından hastaneye kaldırıldı. Her iki kazazedenin de sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Tokat'ta ev patlaması: 5'i jandarma ve 7 kişi yaralandı Tokat'ta ev patlaması: 5'i jandarma ve 7 kişi yaralandı

Kazanın Ardından Trafikte Uzun Kuyruklar Oluştu

Kazanın ardından Çevreyolu köprüsünde trafik tek şeritten kontrollü sağlandı ve Alanya-Antalya yolunda uzun araç kuyrukları oluştu. Kaza yapan araç sürücüsü Kayıhan Acar, önemli bir yaralanmanın olmamasının tek tesellisi olduğunu belirtti.

İkinci Bir Kaza Daha

Çevreyolunu kilitleyen kaza sonrası yoldaki trafik işaretleri ve trafik polislerinin uyarıları yeni bir kaza meydana gelmesini engelleyemedi. Tek şeritten kontrollü olarak sağlanan trafikte kaza yapan araçlara bakan bir tır yine aynı güzergahta seyir halindeki başka bir otomobile sürtmek suretiyle kaza yaptı. Trafik polisleri dikkatli olmayan tır sürücüsüne dikkatli olması konusunda uyarılarda bulundu.

Kaynak: İHA