Antalya’nın Manavgat ilçesinde, müteahhitten satın aldığı ve 2 ay sonra tamamlanarak teslim edileceği söylenen evi 5 ay geçmesine rağmen tamamlanmayan bir vatandaş, kendisini yakmaya çalıştı. Olay, Şelale Mahallesi 3547 Sokak üzerinde meydana geldi.

A W103738 06

Polisler Tarafından İkna Edildi ve Benzin Bidonu Alındı

Bir vatandaşın üzerine benzin dökerek kendisini yakacağı ihbarı üzerine, Manavgat Emniyet Müdürlüğü ve Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Manavgat Birimine bağlı ekipler olay yerine sevk edildi. Olay yerine gelen ekipler, gerekli önlemleri alırken, olayın yaşanacağı belirtilen daireye giren polis ekipleri, adının Muharrem Yüksel olduğu belirlenen şahsı kendisini yakmaması konusunda ikna etmeye çalıştı. İkna çabası sırasında bir polis memuru, Yüksel’in bir anlık dalgınlığından yararlanarak elindeki benzin bidonunu aldı.

A W103738 03

Neden İnsanlar Verdikleri Sözü Tutmuyor Ağabey

İkna edilen Muharrem Yüksel, asayiş büro amirine “Neden insanlar verdikleri sözü tutmuyor ağabey” dedi. Yüksel, olayın gerçekleştiği dairenin kendisine ait olduğunu belirterek, “Bu daireyi müteahhitten satın aldım. Parasını ödeyebilmek için Sarılar’daki evimi sattım. Müteahhidin ‘2 ay içerisinde evini tamamlayarak teslim edeceğim’ sözlerine inanarak, Sarılar’da evimi satın alan kişiye evi en geç 2 ay içerisinde boşaltacağıma dair söz verdim. Ama 5 ay geçmesine rağmen müteahhit evi tamamlayarak teslim etmedi. Evimi satın alan kişiye mahcup olduğuma mı yoksa evimi teslim alamadığıma mı üzüleyim. Evimi teslim alamayınca kendimi yakmak istedim” şeklinde konuştu.

A W103738 04

Kaynak: İHA