Antalya’nın Manavgat ilçesinde, ‘Dur’ levhasına uymayan sürücülerin neden olduğu kazaların sayısı artıyor. Aynı gün içerisinde meydana gelen iki ayrı kazada, güvenlik kameralarına saniye saniye yansıyan görüntülerde, büyük şans eseri yaralanan olmadı.

İki Kaza, Bir Gün

İlk kaza, Osman Ali Şahin’in kullandığı 07 SU 554 plakalı otomobil ile Mete Mert’in kullandığı 07 BDV 907 plakalı otomobilin kavşakta çarpışması sonucunda meydana geldi. Çarpışmanın şiddetiyle Şahin’in kullandığı otomobil, geldiği istikamete geri döndü. Kazada, şans eseri yaralanan olmadı.

İkinci kaza ise akşam saatlerinde meydana geldi. Hükümet Caddesi’nde, Cumhuriyet Köprüsü istikametinden Cumhuriyet Meydanı istikametine gitmekte olan Onur Yıldız’ın kullandığı 07 AVY 184 plakalı motosiklete, Mithatpaşa Caddesi kavşağında sürücüsü belirlenemeyen bir otomobil çarptı. Bu kazada da şans eseri yaralanan olmadı.

Güvenlik Kameralarına Yansıyan Kazalar

Hükümet Caddesi-Mithatpaşa Caddesi kavşağında meydana gelen kazalar, güvenlik kameralarına saniye saniyesine yansıdı. Vatandaşlar, yetkililerden kavşak girişine set koymalarını talep etti. Bu talepler, kazaların önlenmesi ve sürücülerin daha dikkatli olmalarını sağlamak için önemli bir adım olabilir.

Kaynak: Haber Merkezi