Antalya'nın Manavgat ilçesinde, 11 yaşındaki bir çocuğun telefonunu çalan ve kaçan şüpheli, jandarma ekipleri tarafından kovalamacanın ardından yakalandı. 18 yaşındaki zanlının, şantaj ve kişisel verilerin hukuka aykırı yayılması suçlarından 4 ayrı sabıkası olduğu tespit edildi.

Manavgat'ta 11 yaşındaki çocuğun telefonunu çalan şüpheli yakalandı

Olay, Antalya Caddesi üzerinde meydana geldi. Bir çocuğun, telefonunun çalındığını ve yardım istemesi üzerine Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri harekete geçti. Kovalamaca sonucunda şüpheli, Cumhuriyet Meydanı'nda yakalandı. Şüphelinin kaçarken attığı cep telefonu, olay yerine yakın bir noktada bulundu.

Ayhan Bora Kaplan Suç Örgütü Davası Yarına Ertelendi Ayhan Bora Kaplan Suç Örgütü Davası Yarına Ertelendi

Jandarma tarafından Merkez Jandarma Karakoluna götürülen zanlı, daha önce şantaj ve kişisel verilerin hukuka aykırı yayılması suçlarından sabıkası olduğu belirlendi. Adı Ahmet A. olan şahıs, Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Elimden telefonu alıp kaçmaya başladı

Olayı anlatan 11 yaşındaki çocuk, 'Yanıma gelen kişi saatin kaç olduğunu sordu. Yanımda köşeye kadar yürüdükten sonra birden elimden telefonu alıp kaçmaya başladı. Ben de bağırdım. Sağ olsun jandarma abiler yakalayıp telefonumu aldılar' şeklinde konuştu.

Manavgat'ta 11 yaşındaki çocuğun telefonunu çalan şüpheli yakalandı

Kaynak: İHA