Antalya’nın Manavgat ilçesinde yer alan Köprülü Kanyon Milli Parkı’ndaki Köprüçay, yerli ve yabancı turistlere heyecanlı, keyifli ve macera dolu bir gün sunuyor.

Antalya’nın Çeşitli Aktiviteleri ile Tatil Rotasında

Antalya, deniz, kum, tarih ve kültür turizminin yanı sıra doğası ve çeşitli aktiviteleri yapma imkanı sunmasıyla yerli ve yabancı turistlerin tatil rotasında önemli bir yer tutuyor.

ANFAŞ Yönetimi Antalya Kent Protokolü ile Fikir Alışverişinde Bulundu ANFAŞ Yönetimi Antalya Kent Protokolü ile Fikir Alışverişinde Bulundu

Köprüçay, Türkiye’nin En Gözde Rafting Noktalarından Biri

Kentin turist çeken noktalarından biri olan Beşkonak Mahallesi’ndeki Köprülü Kanyon Milli Parkı’nda yer alan Köprüçay, adrenalin tutkunları, macera ve doğaseverler için unutulmaz bir deneyim imkanı sunuyor. Her geçen yıl tanınırlığı artan Köprüçay, Türkiye’nin en gözde rafting noktalarından biri olarak kabul ediliyor.

Heyecanlı ve Keyifli Vakit Geçiren Turistler

Kanyonun güzel manzarası eşliğinde, tarihi taş köprüden başlayarak 14 kilometre kürek çeken yerli ve yabancı turistler, nehrin buz gibi suyunda heyecanlı ve keyifli vakit geçiriyor. Rafting, adrenalin ve eğlencenin bir araya geldiği güzergahta doğa ile iç içe olan tatilciler, çevredeki tesislerde dinlenip, nehirde yüzerek serinleme imkanı buluyor.

A A 20240610 34833669 34833663 M A C E R A T U T K U N L A R I N I N G O Z D E R O T A S I K O P R U C A Y

Günde Ortalama 5-6 Bin Kişi Ağırlanıyor

Beşkonak Karabük Turizmi Geliştirme Kooperatifi Başkanı Ali Tırnaksız, Köprüçay’a gelen yerli ve yabancı turistlerin Antalya’nın 40 dereceyi aşan sıcağında serinleme imkanı bulduklarını belirtti. Tırnaksız, “Köprüçay’da günde ortalama 5-6 bin kişiyi ağırlıyoruz. Bunların çoğunluğu rafting yapıyor, diğerleri ise çeşitli tur ve aktivitelere katılıyor. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 1,5 milyon kişiyi ağırlamıştık. Bu yıl da yine 1,5 milyonun üstünde turist bekliyoruz. Turlarımıza Ruslar, İngilizler, İranlılar ve Avrupa’da yaşayan Araplar ile yerli turistler büyük ilgi gösteriyor.” dedi.

Turistlerin Deneyimleri

Antalya’ya tatile gelen Rus turist Dasha Mogacheva, “Heyecanı sevdiğim için rafting etkinliğine katıldım. Köprüçay’da macera dolu bir gün geçirdim.” dedi. İngiliz turist Elise Clements ise ilk defa rafting yaptığını dile getirerek, “Burada biraz korktum, biraz heyecan yaşadım ama doğal güzelliğinde, serin suyunda güzel vakit geçirdim.” diye konuştu. İngiltere’den tatile gelen Michael Ward da havanın çok sıcak olduğunu, serinlemek için tura katıldıklarını ve eğlenceli dakikalar yaşadıklarını söyledi.

Kaynak: AA