Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Titreyengöl’de ormanlık alanda bulunan yaralı bir tilkiyi kurtardı. Tilki, tedavisinin yapılması amacıyla Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) görevlilerine teslim edildi.

Olayın Detayları

Vatandaşların Titreyengöl yakınlarında ormanlık alanda yaralı bir tilki görerek 112 Acil Çağrı Merkezine yaptığı ihbar üzerine harekete geçen Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Merkez Jandarma Karakolu ekipleri, kısa süren aramanın ardından ormanlık alan içerisinde boynundan yaralanmış yavru tilkiyi buldu.

Hataylı depremzede anne karton toplayarak çocuklarını okutuyor Hataylı depremzede anne karton toplayarak çocuklarını okutuyor

A W123709 01

Yavru Tilkinin Durumu

Köpeklerin saldırısı sonucunda yaralandığı tahmin edilen yavru tilki, Manavgat Doğa Koruma ve Milli Parklar görevlilerine teslim edildi. Tilkinin tedavisi tamamlandıktan sonra doğaya bırakılacağı bildirildi.

Bu olay, doğa koruma çalışmalarının önemini bir kez daha vurgulamaktadır. Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ve Doğa Koruma ve Milli Parklar görevlileri, doğal yaşamı koruma konusunda önemli bir görevi başarıyla yerine getirmiştir.

Kaynak: Haber Merkezi