Fenerbahçe'de hezimet! 19 yıl sonra Avrupa'da 6 gol yediler Fenerbahçe'de hezimet! 19 yıl sonra Avrupa'da 6 gol yediler

Manavgat Belediyesi, 2011 yılında hayatını kaybeden efsane antrenör Bekir Çalışkan anısına bir futbol turnuvası düzenledi. Turnuva, Sarılar Futbol Sahasında gerçekleşti ve U-10 yaş kategorisinde 8 takımla, toplamda 140 sporcunun katılımıyla düzenlendi.

Turnuvanın Başlangıcı ve Katılımcılar

Turnuvanın başlangıç vuruşunu Bekir Çalışkan’ın eşi Nuriye Çalışkan ve oğlu Semih Çalışkan yaptı. Turnuvaya Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, merhum Bekir Çalışkan’ın ailesi, antrenörler, sporcuların aileleri ve futbol severler katıldı.

Başkan Şükrü Sözen’in Açıklamaları

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, turnuvanın önemli bir amaca hizmet ettiğini belirtti ve "Futbolu kent olarak seviyoruz. Futbolda çok daha üst noktalarda olmamız gerektiğini de biliyoruz. Altyapıya önem vererek, kendi yetiştirdiğimiz değerlerimizin bir yerlere gelmesini istiyoruz. Futbolda hak edeceğimiz yeri yakalayacağımız kanaatiyle, bütün mahallelerimizde takımlarımıza tesis, malzeme, eğitim destekleri yapmaya gayret ediyoruz. Bölgesel liglerde, U-16, U-17, U-18 yaş gruplarında sürekli dereceler alıyoruz. Bu da bizi mutlu ediyor. Manavgat, futbolu seviyor. İnşallah çocuklarımızın heyecanıyla Manavgat’ın futbolda önemli bir noktaya geleceğine inanıyorum. Sporcularımızın her birine başarılar diliyorum” dedi.

Turnuvanın Anlamı

Turnuva, Bekir Çalışkan’ın anısını yaşatmak ve genç sporculara futbol sevgisini aşılamak amacıyla düzenlendi. Turnuvaya katılan sporcular, Sarılar Mezarlığı’na giderek rahmetli Bekir Çalışkan’a da dua etmeyi ihmal etmedi. Bu anlamlı etkinlik, hem sporcular hem de aileler tarafından büyük bir ilgi ve beğeniyle karşılandı.

Kaynak: Kamer Durdu