Malatya Yeşilyurt'ta öğle saatlerinde meydana gelen 4.3 büyüklüğündeki deprem, bölgede korku ve paniğe yol açtı. Deprem, yerel bir televizyon kanalında canlı yayın sırasında da yakalandı ve sunucunun panik anları izleyicileri de endişelendirdi.

Saat 12.54'te yerin 14 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, Malatya ve çevre illerde hissedildi. Depremden sonra bazı binalarda hasar oluştuğu ve bazı vatandaşların panik nedeniyle hastanelere başvurduğu öğrenildi.

Canlı Yayında Yakalandı

Deprem sırasında yerel ERTV'de haber sunan bir kadın sunucu, canlı yayında sarsıntıyı ve paniğini gizleyemedi. Sunucunun 'Of, aman yarabbi, çok şiddetliydi. Çok şiddetliydi. Hala sallıyor. Yine deprem' sözleri izleyenleri de endişelendirdi.

Bakan Yerlikaya'dan Açıklama

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, depremden sonra sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 'Malatya Yeşilyurt'ta 4.3 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramalarına devam etmektedir. Gelen 3 ihbar incelenmiş olup an itibari ile olumsuz bir durum yoktur. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun' ifadelerine yer verdi.

Son 12 Saat İçinde 2 Deprem

Malatya'da son 12 saat içinde 4'ün üzerinde 2 deprem meydana gelmesi dikkat çekti. Gece saat 00.41'de de Yeşilyurt merkezli 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti.

Hatay'da kedinin yılanla mücadelesi kamerada Hatay'da kedinin yılanla mücadelesi kamerada

Son Dakika: Malatya yine sallandı! Son Dakika: Malatya yine sallandı!

Kaynak: İHA