Harçlığını Çıkarmak İsterken Canından Oluyordu: Lunaparkta Adrenalin Oyun Aracı Kafasına Çarptı! Harçlığını Çıkarmak İsterken Canından Oluyordu: Lunaparkta Adrenalin Oyun Aracı Kafasına Çarptı!

Malatya’da bir konteyner kentte yaşanan c*nsel istism*r olayı hakkında Valilik açıklama yaptı. 7 yaşındaki bir kız çocuğunun c*nsel istism*ra uğradığı ve bu olayın faili olan erkek şahsın tutuklandığı belirtildi.

Malatyahaber’deki habere göre, kız çocuğu ekmek almak için gönderildi ve yaklaşık 4.5 saat sonra bulundu. Çocuğun c*nsel istism*ra uğradığı tespit edildi ve aynı akşam fail olduğu düşünülen A.C. gözaltına alındı.

Valilik Açıklama Yaptı

Malatya Valiliği, failin Çocuğun Ci*nsel İstism*rı suçundan tutuklandığını açıkladı. Valilik açıklamasında, 18.03.2024 tarihinde meydana gelen olayda mağdur olan küçük yaşta bir çocuğun kaybolduğu ve daha sonra konteyner kentte bulunduğu belirtildi. Olayın şüphelisi olan ve daha önceden 4 ayrı suç kaydı bulunan A.C. isimli şahıs, 19.03.2024 tarihinde mahkemeye çıkarıldı ve “Çocuğun C*nsel İstism*rı” suçundan tutuklandı. Valilik, basın ve sosyal medyada yer alan haberlerin aksine, mağdur olan çocuğun sağlık durumunda herhangi bir olumsuzluk olmadığını ve işlemler sonrasında ailesine teslim edildiğini belirtti. Ayrıca, yürütülen soruşturmada herhangi bir aksaklık olmadığı ve tamamen mağdur olan çocuğun yüksek menfaatinin göz önünde bulundurulduğu vurgulandı.

Kaynak: Haber Merkezi