31 Mart Yerel Seçimleri’ne sayılı günler kala CHP’nin İstanbul, Ankara, İzmir, AKP’nin ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı mal varlığını açıklarken, Türkiye’nin en büyük 5’inci kenti Antalya’da ise mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Adayı Muhittin Böcek, Cumhur İttifakı Adayı Hakan Tütüncü ve İYİ Parti Adayı Nesrin Ünal henüz mal varlıklarını açıklamadı.

5 Yılda 2 Milyon Öğrenci Okulu Bıraktı: Üniversite Öğrencilerine Destek Çağrısını AKP Redetti 5 Yılda 2 Milyon Öğrenci Okulu Bıraktı: Üniversite Öğrencilerine Destek Çağrısını AKP Redetti

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş; İzmir Adayı Cafer Tugay ve Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok mal varlığını açıklarken, AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Kurum ise katıldığı bir canlı yayında, 'Ankara'da evimiz var. İstanbul'da evimiz var. 1 tane arabamız var. Biraz da borcumuz var. Mal varlığımız bu' diyerek resmi beyan vermeden mal varlığını belirtmişti. Büyükşehir adayları tek tek mal varlıklarını açıklarken Antalya’da kazanma potansiyeli yüksek olan CHP’nin Adayı ve mevcut Başkan Muhittin Böcek, Cumhur İttifakı Adayı Hakan Tütüncü ve İYİ Parti’nin Adayı Nesrin Ünal hala mal varlıklarını açıklamadı.

Hakan Tütüncü

PARTİLER TALEP ETMEDİ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na talip olan ve kazanma potansiyeli en yüksek üç adaydan ses gelmezken, Akdeniz Gerçek, üç adayın bağlı olduğu partilerin il başkanlarına konuyu iletti. CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı’ya ve İYİ Parti Antalya İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan’a telefonla ulaşılırken, AKP Antalya İl Başkanı Ali Çetin ve AKP Antalya İl Başkanlığı basınından herhangi bir geri dönüş olmadı. Adayların seçime az bir süre kala kendi isteğiyle mal varlığını açıklamamaları bir yana partilerin konuyla ilgili isteklerinin bulunmaması da dikkat çekti.

Nesrin Ünal

'NESRİN HANIM’IN ÇEKİNCESİ OLMAZ'

İYİ Parti İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan Akdeniz Gerçek’e yaptığı açıklamada, “Nesrin Hanım bir şeyden çekinmez. Böyle bir konu gündeme gelmedi. Nesrin Hanım’ın böyle bir korkusu olmaz. Nesrin Hanım şeffaf bir insandır. Kendisiyle de görüşeceğim” dedi.

Muhittin Böcek

'MUHİTTİN BEY ADINA KONUŞMAM DOĞRU OLMAZ'

CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, “Ben bununla ilgili Muhittin Bey ile görüşmedim. Onun adına cevap vermem doğru olmaz” dedi.

Kaynak: Kardelen Özdemir