Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un kaslarını sergileyen fotoğrafları, Macron'un fotoğrafçısı tarafından Instagram'da paylaşıldı. Bu paylaşım, Macron'un Rusya'ya karşı sert bir dış politika izlediği bir döneme denk geldi.

Britanya'da Ruanda Planı Yasalaşacak: Sığınmacılar Ruanda'ya Gönderilecek Britanya'da Ruanda Planı Yasalaşacak: Sığınmacılar Ruanda'ya Gönderilecek

Fotoğrafların yayılmasının ardından, sosyal medyada "Rocky" etiketiyle hızla trend oldu.

M A C R

Fotoğrafların Gerçekliği Tartışılıyor

Bazı kullanıcılar, fotoğrafların gerçekliğini sorguladı. Macron'un boks yaparken çekilmiş bir fotoğrafını, başka fotoğraflarıyla karşılaştırarak kaslarının gerçekte bu kadar büyük olmadığını iddia ettiler.

Diğer kullanıcılar ise daha esprili bir bakış açısıyla, fotoğrafların Macron'un Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile mücadeleye hazırlandığı anları yansıttığını belirtti.

M A C R2

Ukrayna'ya Aker Gönderme Konusunda Açıklama Yapmıştı

Fotoğrafların, Macron'un "Ukrayna'ya Batı askeri gönderme seçeneğinin ihtimal dışı olmayacağını" söylemesinden kısa bir süre sonra paylaşıldığı dikkat çekiyor. Macron, geçtiğimiz haftalarda Fransız televizyonunda Rusya'nın yayılmacı politikalarını kınayan açıklamalarda bulunmuştu.

Kaynak: Haber Merkezi