Macaristan Futbol Federasyonu, Milli Takım'ın EURO 2024 hazırlıkları sırasında yapılacak maç öncesi Türkiye Futbol Federasyonu heyetine iftar daveti düzenledi.

Sivasspor’da Fenerbahçe Hazırlıkları Başladı Sivasspor’da Fenerbahçe Hazırlıkları Başladı

Macaristan'ın Futbol Diplomasisi

Macaristan Futbol Federasyonu, EURO 2024 öncesinde Türkiye'nin Milli Takımı'na dostluk elini uzattı. Budapeşte'de Macaristan Futbol Federasyonu Başkanı Sandor Csadnyi, Asbaşkan Sandor Berzi ve Genel Sekreter Marton Vagi, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi'yi, Türkiye'nin milli takımının EURO 2024 öncesi yapacağı maçlar öncesi bir iftar yemeğinde ağırladı.

İlgili Heyetlerin Katılımı

Türkiye Futbol Federasyonu heyeti, başkanları Mehmet Büyükekşi liderliğinde, Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, Kulüp Lisans İşleri ve Engelli Federasyonlarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Günay, Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, FIFA, UEFA İlişkileri ve Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Eröğüt, İcra Kurulu Üyesi ve Süper Lig'den Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Müslüm Özmen, Genel Sekreter Taner Senseven ile birlikte Macaristan'a gitti. Türkiye'nin Macaristan Büyükelçisi Gülşen Karanis Ekşioğlu ve eşi Ekrem Ekşioğlu da bu önemli organizasyonda yer aldı.

Diplomatik Birliktelik

Türkiye ve Macaristan futbol federasyon heyetleri arasındaki resmi yemek organizasyonu ve iftar daveti, karşılıklı hediye takdimleriyle dostluk ve spor ilişkilerini güçlendirdi.

Kaynak: İHA