İsrail Savunma Kuvvetleri, Lübnan'ın İsrail'in kuzeyini hedef alan roket saldırısı gerçekleştirdiğini açıkladı.

İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), Lübnan'dan İsrail'in kuzeyine en az 30 roket fırlatıldığını belirtti. Kent genelinde siren seslerinin yükseldiği saldırıda 1 kişi hayatını kaybetti.

Kırgızistan'da TikTok'un Erişimi Kısıtlandı Kırgızistan'da TikTok'un Erişimi Kısıtlandı

IDF'den Açıklama: Hizbullah'ın Kiryat Shmona'ya Roket Saldırısı

Hizbullah ile İsrail arasındaki çatışmalar devam ederken, İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) tarafından yapılan açıklamada, Hizbullah'ın Lübnan sınırına yakın Kiryat Shmona kentini en az 30 roketle hedef aldığı ifade edildi. Saldırı sonucunda Demir Kubbe hava savunma sisteminin atılan roketlerin bir kısmını başarıyla etkisiz hale getirdiği öğrenildi. İsrail polisi, şehirde meydana gelen hasarları kamuoyuyla paylaştı.

25 Yaşındaki Şahıs Hayatını Kaybetti

İsrail Ulusal Acil Servisi Magen David Adom (MDA) tarafından yapılan açıklamada, saldırıda sanayi bölgesinde bulunan bir binada hayatını kaybeden 25 yaşındaki bir kişinin olduğu bildirildi. Ekipler, hasar gören binadan yaralı olarak kurtarılan bir kişinin ise 30'lu yaşlarında olduğunu belirtti.

Hizbullah Kiryat Shmona Saldırısını Üstlendi

Hizbullah tarafından yapılan açıklamada, İsrail'in Lübnan'ın güneyindeki Habbariyeh kasabasına düzenlediği saldırıya karşılık olarak Kiryat Shmona'ya roket saldırısı gerçekleştirildiği açıklandı.

İsrail'in gece boyunca gerçekleştirdiği saldırılarda 7 sağlık görevlisi hayatını kaybetmişti. İsrail tarafından yapılan açıklamada ise Hizbullah yanlısı bir gruba yapılan saldırıda üst düzey bir yetkilinin öldürüldüğü iddia edilmişti.

Meloni'nin Lübnan Ziyareti

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, bugün resmi ziyaret için Lübnan'a gidiyor. 2 gün sürecek ziyaret kapsamında Lübnanlı mevkidaşı Necip Mikati ile görüşecek olan Meloni'nin, İsrail-Lübnan sınırındaki çatışmalar, Gazze'deki durum, düzensiz göç ve insan kaçakçılığı gibi konuları ele alması bekleniyor.

Kaynak: İHA