İstanbul’da bulunan Cevizlibağ Atatürk KYK Kız Öğrenci Yurdu’nda yaşanan asansör faciası, öğrenciler arasında büyük bir panik yarattı. Barınamıyoruz Hareketi tarafından yapılan açıklamaya göre, yurtta bulunan asansör iki kez düştü ve içerisinde bulunan öğrenciler fenalaştı.

Bitlis'te Kavak Ağacı Keserken Ağaç Üstüne Düştü! Bitlis'te Kavak Ağacı Keserken Ağaç Üstüne Düştü!

Öğrencilerden Tepki: Sorunları Kapatmayın, Çözün

Öğrenciler ve Barınamıyoruz Hareketi, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabını etiketleyerek bir çağrıda bulundu. Çağrıda, “Bir KYK’da daha asansör düştü! Cevizlibağ Atatürk KYK Yurdu’nda asansör önce 7. kattan 4. kata bir süre sonra -1. kata düştü. İçinde bulunan arkadaşlarımız fenalaştı. Yurt müdürlüğü ise ihmallerini gizlemeye çalışıyor. Sorunları kapatmayın, çözün.” ifadeleri kullanıldı.

KYK Yurtlarında Asansör Güvenliği Tartışması

Bu olay, KYK yurtlarında asansör güvenliği konusunu gündeme getirdi. Daha önce de Aydın’da KYK’ye bağlı Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan 22 yaşındaki Zeren Ertaş’ın asansörün düşmesi sonucu hayatını kaybetmesi büyük bir yankı uyandırmıştı1. Bu tür olayların tekrar yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınması gerektiği konusunda genel bir görüş birliği bulunmaktadır.

Kaynak: Kamer Durdu