Düzce'de Kaybolan 90 Yaşındaki Kadının Cansız Bedeni Bulundu Düzce'de Kaybolan 90 Yaşındaki Kadının Cansız Bedeni Bulundu

Balıkesir'de bir zincir restoranda motokurye olarak çalışan Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencisi olan Ata Emre Akman'ın (20) öldürülmesine ilişkin yargılama süreci başlıyor. Zanlı E.Ö. (17) ile tutuklu olan babası Orhan Ö.'nün dosyaları birleştirildi ve ilk duruşma tarihi 28 Haziran olarak belirlendi.

11 Mayıs'ta Balıkesir'in Karesi ilçesi Karaoğlan Mahallesi'nde meydana gelen olayda, zincir restoranda kurye olarak çalışan Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölümü öğrencisi Ata Emre Akman'ın, sipariş dağıtımı sırasında E.Ö. tarafından bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili detaylar gün yüzüne çıktı. E.Ö. tarafından saldırıya uğrayan Akman, vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklandı. İddialara göre, E.Ö. ve babası Orhan Ö. hakkında ayrı ayrı iddianameler hazırlandı.

18 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası isteniyor

E.Ö. için hazırlanan iddianamede, "Fiili işlediği sırada 15 yaşını doldurmuş olup da 18 yaşını doldurmamış olan kişiler hakkında suç, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını gerektirdiği takdirde 14 yıldan 20 yıla, müebbet hapis cezasını gerektirdiği takdirde 9 yıldan 12 yıla kadar hapis cezasına hükmolunur" maddesi yer aldı. E.Ö. için, 'Canavarca hisle veya eziyet çektirerek adam öldürme’ suçundan 18 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Babası Orhan Ö. için de 'Tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürmeye azmettirme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep ediliyor. Balıkesir Ağır Ceza Mahkemesi, iki dosyanın birleştirilmesine karar verdi ve ilk duruşma tarihi 28 Haziran olarak belirlendi.

Balıkesir'de yaşanan bu üzücü olayın yargı süreci başlıyor. Zanlı E.Ö. ve babası Orhan Ö.'nün cinayetle ilgili duruşması, kamuoyunun dikkatle takip ettiği bir konu haline geldi. İlk duruşmanın ardından gelecek gelişmeler merakla bekleniyor.

Kaynak: İHA