Gelir İdaresi Başkanlığı'nın (GİB) internet sitesinde yer alan duyuruya göre, kurumlar vergisi mükellefleri için 2023 hesap dönemine ait beyannamelerin verilme ve bu beyannameler üzerine tahakkuk eden vergilerin ödeme süreleri yarın dolacak. Bu süreç, kurumlar vergisi mükelleflerinin dikkatini çekiyor.

İkinci el piyasası hareketleniyor İkinci el piyasası hareketleniyor

Beyannamelerin Zamanında Verilmesi Önemli

Kurumlar vergisi mükellefleri, 2023 hesap döneminde elde ettikleri kurum kazançlarının vergilendirilmesi için son tarih yaklaşırken, beyannamelerini yarın gün sonuna kadar vermeleri gerekiyor. Bu beyannameler üzerine tahakkuk eden vergilerin de aynı zamanda yarın ödenmesi gerekiyor. Gelir İdaresi Başkanlığı, bu konuda mükellefleri uyarıyor ve zamanında beyanname vermenin önemini vurguluyor.

Vergi Ödemelerinin Süresi Doluyor

2023 hesap dönemine ait beyannamelerin ve bu beyannameler üzerine tahakkuk eden vergilerin ödeme süreleri yarın doluyor. Kurumlar vergisi mükellefleri, son tarih olan yarın gün sonuna kadar beyannamelerini vermeli ve vergilerini ödemelidirler. GİB, vergi ödemelerinin süresinin dolmasına dair mükellefleri hatırlatıyor ve gecikmelerin önüne geçmek için gereken adımların zamanında atılmasını tavsiye ediyor.

Beyannamelerin ve vergi ödemelerinin süresini kaçıran mükellefler cezai işlemlerle karşı karşıya kalabilirler. Bu nedenle, kurumlar vergisi mükellefleri için yarın son gün olan tarihi dikkate almaları ve gerekli işlemleri zamanında yapmaları önemlidir.

Kaynak: Haber Merkezi