Bitlis'te tiyatro oyuncusu Erdal Kaya'nın sahnelediği Kürtçe stand up gösterisi, izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı. Kaya, tek kişilik 'Vik û Vala' (Bomboş) adlı oyunuyla sahneye çıkarak Bitlisli seyircilerle buluştu. İki seanslık gösterisinde seyircileriyle bir araya gelen Kaya, doğal yeteneğiyle izleyicileri kahkahalara boğdu.

İsrail’in Eurovision Şarkısı İkinci Kez Reddedildi İsrail’in Eurovision Şarkısı İkinci Kez Reddedildi

Tuğba Orak: "Güzel Bir Aktiviteydi"

Gösteriyi izleyenler arasında yer alan Tuğba Orak, yapılan esprileri anladıklarını ve mutlu olduklarını belirterek, “Erdal Kaya'nın stand up gösterisini severek izledik. Doyasıya güldük ve bizim için de güzel bir aktivite oldu” şeklinde konuştu.

Erdal Kaya: "Seyirciler Kürtçe Etkinlikleri Özlemiş"

Seyircilere hitap eden Kaya, Kürtçe etkinliklere olan özlemi dile getirerek, “Bir yıldır bu stand up gösterisiyle sahne alıyorum. Bitlis'e gelmek benim için büyük bir heyecan. Seyircilerimizle buluşmak için sabırsızlanıyorum. Seyircilerin Kürtçe eserlere ilgisi beni ayrıca memnun ediyor. Bitlis'te iki seanslık gösteri yaptım. Her iki seans da coşkuyla doluydu. Seyircilerimizin Kürtçe etkinliklere olan özlemini hissettim ve bunu sahnede yansıtmaya çalıştım. Katılan herkese ayrıca teşekkür etmek isterim” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA