Kumluca Devlet Hastanesi’nde, 67 yaşındaki bir hastanın karnını dolduran 20*15 ebatlarındaki böbrek kisti, laparoskopik yöntemle başarıyla alındı.

Başarılı Ameliyatlar Devam Ediyor

Kumluca Devlet Hastanesi, geçen yılın Mayıs ayında açılan ameliyathanedeki yeni alınan cihazlarla yapılan ilk böbrek kisti ameliyatını gerçekleştirdi. Karnının yarısını dolduran böbrek kisti nedeniyle ağrıları başlayan 67 yaşındaki İsa Günay’a, Op. Dr. Ersoy Taşkara ve Op. Dr. Mehmet Ali Demirkan tarafından laparoskopik ameliyat yapıldı.

Yeni nesilde öğrenme güçlüğü artıyor Yeni nesilde öğrenme güçlüğü artıyor

Hızlı İyileşme ve Taburculuk

Kapalı ameliyatla 20 * 15 boyutundaki kistleri boşaltılan hasta, kısa zamanda iyileşerek ertesi gün taburcu edildi. Bu durum, kapalı ameliyatların hastaların daha hızlı iyileşmesini sağladığını gösteriyor.

Başhekimin Açıklaması

Operasyonla ilgili açıklama yapan Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Fatih Aladağ, “Hastanemizde kapalı olarak yapılan birçok ameliyatın yanında böbrek kistleri de kapalı olarak yapılıyor. Hastaların daha hızlı iyileşmesini sağlayan kapalı ameliyatların hastanemizde artmasından memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi