Kumluca Belediyesi tarafından bu yıl 25’incisi düzenlenen Tarım ve Seracılık Festivali kapsamında gerçekleştirilen acı biber yeme yarışmasında Ahmet Gürhan, 323 gram acı biberi 3 dakikada yiyerek birinci oldu.

Yarışma Detayları

Yarışma, 20 yarışmacının katılımıyla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlendi. Yarışmacılar, öncelikle tartılan biber kolilerini aldılar ve yarışma standına geçtiler. Acı biberleri tek tek yemeye başlayan yarışmacılar, ağızlarında hissettikleri yanmayı ayran ve domatesle bastırmaya çalıştılar.

Acıyla Mücadele

7 bin 500 TL ödülün sahibi olmak için acı biberleri peşpeşe yiyen yarışmacıların gözlerinin yaşardığı gözlendi. Bazı yarışmacılar ise acıyı ve yanmayı gidermek için başlarından aşağıya ayran döktüler.

Yarışma Sonuçları

Yarışma sonunda 3 dakikada 323 gram acı biber yiyen Ahmet Gürhan birinci oldu. Celal Demir 310 gram acı biber yiyerek ikinci olurken, Yetkin Tuncer ise 306 gram acı biber yiyerek üçüncü oldu. Birinciye 7 bin 500 TL, ikinciye 5 bin TL ve üçüncüye 3 bin TL para ödülü verildi.

Türkiye’nin en mutsuz illeri açıklandı! Liste şok etti Türkiye’nin en mutsuz illeri açıklandı! Liste şok etti

Ödül Töreni

Dereceye giren yarışmacılara madalya ve para ödüllerini Kumluca Kaymakamı Tekin Erdemir ve Belediye Başkanı Mesut Avcıoğlu verdi.

Kaynak: Haber Merkezi