Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılıp yeniden inşa edilen Kumluca Atatürk Stadyumu’ndaki çalışmalar, tamamlanma aşamasına geldi.

Antalya'da 19 mayıs coşkusu denizlerde yaşandı: Tekneler Türk bayraklarıyla süslendi Antalya'da 19 mayıs coşkusu denizlerde yaşandı: Tekneler Türk bayraklarıyla süslendi

Stadyum Yenileme Çalışmaları ve İlerleme Durumu

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in Kumluca’ya verdiği stadyum sözü yerine getiriliyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yıkılıp, yeniden yapımına başlanan Kumluca Atatürk Stadyumu inşaatında sona gelindi. Stadyum projesinde protokol tribünü ve seyirci koltuklarının montajının yanı sıra elektrik, su tesisatı ve iç-dış boyama gibi temel altyapı çalışmaları tamamlandı. Stadyumun zemininin çimlendirilmesi aşamasına gelindi ve çimlendirme çalışmasının yakında başlayacağı bildirildi.

Stadyumun Özellikleri ve Kapasitesi

13 bin 200 metrekarelik Kumluca Atatürk Stadyumu, 6 bin 650 metrekarelik bir alana inşa ediliyor. Projede, çeşitli ihtiyaçları karşılamak üzere idari alanlar, tuvaletler, engelli tuvaleti, duşlar, soyunma odaları, depo alanları, enerji odası ve su deposu gibi önemli bölümler bulunuyor. Proje kapsamında 2000 metrekarelik bir yeşil alan da oluşturularak, sporcular ve ziyaretçiler için dinlenme ve nefes alma alanları sağlanacak. Ayrıca, stadyumun etrafında 97 araç kapasiteli bir otopark da inşa edilerek ziyaretçilerin ve spor etkinliklerine katılanların rahatça park edebilmesi sağlanacak.

Kaynak: Antalya Büyükşehir Belediyesi/Bülten