Hatay'da yaşanan depremin yaraları hala sarılmış değil. Asrın felaketlerinden biri olarak kayıtlara geçen depremde, Antakya ilçesi Armutlu Mahallesi'nde yaşayan Kayar ailesi büyük bir dram yaşadı. 65 yaşındaki Miyese Kayar, deprem sırasında kendi adını taşıyan 4 yaşındaki torunu Miyese ile birlikte çöken apartmanın enkazında mahsur kaldı.

Kucağı Torununa Mezar Olan Depremzede O Anları Unutamıyor

Torununu bağrına basarak korumaya çalışan yaşlı kadının çabaları ne yazık ki başarısız oldu. Enkazdan 4. saatte kurtarılan Miyese Kayar, hayata tutunurken torunu vefat etti. Bu trajik olayın ardından yaşlı kadının acısı, depremin üzerinden aylar geçse de dinmiyor.

Kucağı Torununa Mezar Olan Depremzede O Anları Unutamıyor

Konteyner yangınında bebeğini kurtarmıştı! Depremzede anne o anları anlattı Konteyner yangınında bebeğini kurtarmıştı! Depremzede anne o anları anlattı

Miyese Kayar, yaşadığı korkunç anları anlatırken, 'Oğlum torunuma benim adımı koymuştu, seviniyorduk" dedi. Depremde yaşadığı kâbusu detaylarıyla paylaşan Kayar, torununun kollarında vefat ettiği anı hatırlamaktan acı çekiyor. Gelinini de kaybeden Miyese Kayar, "O delikten nasıl çıktığımı bilmiyorum. Torunum ilk anda yaşıyordu, sonra yaşaması gitti. 4 yaşındaki torunum kollarımda öldü. Oğlum torunuma benim adımı koymuştu, seviniyorduk. Gelinimizi de kurtaramadık, o da hamileydi. 3 kişiyi kaybettim' şeklinde yaşadığı dramı dile getirdi.

Kucağı Torununa Mezar Olan Depremzede O Anları Unutamıyor

Hatay'da 5 katlı bina iş makinesinin üzerine düştü! Hatay'da 5 katlı bina iş makinesinin üzerine düştü!

Kaynak: İHA