Milyonlarca vatandaşın kullandığı kredi kartlarıyla ilgili önemli bir uyarı yapıldı. Tüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Levent Küçük, kredi kartlarında yeni bir düzenlemeye gidileceğini açıkladı.

ALTSO turizm sezonu öncesi istişare toplantısı düzenledi ALTSO turizm sezonu öncesi istişare toplantısı düzenledi

Para Puanlarının Süresi Doluyor

Küçük, kredi kartlarında iki çeşit para puan biriktiğini belirtti. Bunlardan biri normal alışverişlerde biriken para puanlar, diğeri ise bankaların başta akaryakıt olmak üzere başka firmalarla yaptıkları işbirliklerinden doğan puanlar. Küçük, bu puanların bir sonraki yıla devrolmayabileceğini ve 2023 yılının sonuna kadar kullanılması gerektiğini söyledi.

Mobil Alışverişlerde Dikkat

Sadakat kartlarda ya da mobil alışverişlerde biriken puanların da yıl sonuna kadar kullanılması gerektiğini belirten Küçük, kullanılmadığı takdirde puanların silineceğini ifade etti. Küçük, para puan kullanılırken ihtiyaç olmayan ürünlerin alınmaması ya da ihtiyacın üzerinde alışveriş yapılmaması gerektiğini vurguladı.

Düzenlemeye İhtiyaç Var

Küçük, “Para puanların kullanılması konusunda düzenleme yapılması çok iyi olur, burada herhangi bir düzenleme yok. Para puanlar günlük hayatın ayrılmaz parçası oldu. Müşterilerin para puan hakkında bilgilendirilmesi için yeni bir düzenlemeye ihtiyaç olduğunu” söyledi.

Kaynak: Haber Merkezi