Antalya Senfoni Orkestrası’ndan Büyüleyici Sezon Kapanışı Antalya Senfoni Orkestrası’ndan Büyüleyici Sezon Kapanışı

Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN), 18 Nisan 2024 Perşembe günü "Bir Aydınlanma Neferi Hasan Ali Yücel" adlı bir edebiyat söyleşisi düzenleyecek. Söyleşi, saat 15.00'te ANSAN merkezinde gerçekleştirilecek ve konuşmacı olarak Yavuz Ali Sakarya katılacak.

Hasan Oğlan Köy Enstitüsü

Köy Enstitüleri Karma Resim Sergisi Açıldı

Öte yandan, Yediarıklar Sanat Grubu ve Nuri Sezen tarafından ANSAN’da düzenlenen Köy Enstitüleri Karma Resim Sergisi, 16 Nisan 2024’te açıldı. Sergi, 17 Nisan 2024’te sona erecek. Sergiye katılan sanatçılar arasında Nuri Sezen, Aliye Eskioğlu, Cengiz Sakarya, Çiğdem Alar, Gülderen Akar, Hilmi Uysal, Sedat Cantürk, Şerife Özkaymak, Nadire Sönmez, Nihal Üçyıldız, Nuran Yılmaz, Yavuz Ali Sakarya ve Zafer Orhon bulunuyor.

Yavuz Ali Sakarya

Köy Enstitüsü 84 Yaşında

Türkiye’de ilkokul öğretmeni yetiştirmek amacıyla 17 Nisan 1940 tarihli ve 3803 sayılı yasa ile açılan okul türü olan köy enstitüleri, 28 Aralık 1938 tarihinde Milli Eğitim Bakanı olan Hasan Âli Yücel tarafından yönetilmiştir. Bu yıl, köy enstitülerinin kuruluşunun 84. yıldönümü kutlanıyor. Bu önemli tarih, ANSAN’ın düzenlediği etkinliklerle anılıyor.

Köy Enstitüsü

Kaynak: Haber Merkezi