Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nde Antalya Gazeteciler Cemiyeti’ni (AGC) , Çağdaş Gazeteci Derneği (ÇGD) Akdeniz Şubesi’ni ve diğer ilgili dernekleri ziyaret etti. Kotan, “Gazetecilerin her zaman yanında olacağız” dedi.

BAŞKAN KOTAN’IN GAZETECİLERE DESTEĞİ SÜRÜYOR

Başkan Kotan,  ÇGD Akdeniz Şube Başkanı Erdem Güner , AGC Başkanı İdris Taş ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nde gerçekleşen bu ziyarette, Kotan gazetecilerin sorunlarını ve sıkıntılarını dinledi.

Kurye Ata Emre Akman'ın Cinayeti İçin Yargılama Başlıyor Kurye Ata Emre Akman'ın Cinayeti İçin Yargılama Başlıyor

ANTALYA BASININA TEŞEKKÜR MESAJI

Ziyaretler sırasında basının önemine dikkat çeken Başkan Kotan, gazetecilerin her zaman yanında olduğunu belirtti. Kotan, “Gazetecilerin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Mesleğinizin ne kadar zor olduğunu biliyorum” dedi.

YEREL YÖNETİMLERİN BASIN DESTEĞİ

Gazetecilerin özgürce haber yapabilmeleri için gerekli koşulların sağlanması gerektiğini belirten Kotan, şunları söyledi:

“3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü kutlu olsun. Türkiye’de bu özgürlük biraz zor ama bunun arkasında durmak çok önemli. Özellikle biz yerel yönetimler olarak, yerel basından ulusal basına kadar uzanan süreçte doğru yerde olmak ve desteklemek gerektiğinin farkındayız. Doğru bilginin, doğru bir şekilde halka ulaştırılması gerekiyor. Yerel yönetimler olarak basın sektörünü maddi ve manevi olarak desteklememiz gerekiyor. Bunun farkındayız ve bu bilinçle basın mensuplarımızın her zaman yanında olacağız.” dedi.

Kaynak: Konyaaltı Belediyesi/Bülten