Kosova Merkez Bankası (BQK), Sırpların çoğunlukta yaşadığı belediyelerde önemli bir değişikliğe gidiyor. 1 Şubat itibariyle bu bölgelerde Sırp dinarı kullanımını yasaklayan BQK, yerine sadece euro kullanılmasına karar verdi. Sırp çoğunluğun yaşadığı yerleşim yerlerinde, özellikle maaşlar, emekli maaşları, sosyal yardımlar ve çocuk yardımlarında kullanılan dinar, artık geçerli olmayacak.

Kosova'da Sırp Para Birimi Dinarın Kullanımı Yasaklanıyor

Kosova Merkez Bankası'ndan Sırp Dinarı Kararı

Kosova'da Sırpların çoğunlukta yaşadığı belediyelerde önemli bir değişiklik kapıda. Kosova Merkez Bankası (BQK), alınan karar doğrultusunda 1 Şubat itibariyle Sırp dinarı kullanımını yasaklıyor ve bu bölgelerde sadece euro kullanılmasına izin veriyor. Daha önce Sırbistan'a ait kurumlarda maaşlar, emekli maaşları, sosyal yardımlar ve çocuk yardımları için kullanılan dinar, bu tarihten itibaren geçerli olmayacak.

Kosova'da Sırp Para Birimi Dinarın Kullanımı Yasaklanıyor

Kosova'da Sırp Dinarı Kullanımına Son Veriliyor

Kosova'da Sırpların çoğunlukta yaşadığı yerleşim yerlerinde kullanılan Sırp dinarı, 1 Şubat tarihinden itibaren geçerliliğini kaybediyor. Kosova Merkez Bankası (BQK) tarafından alınan karara göre, bu bölgelerde nakit ödeme işlemleri ve ödeme sistemleri için sadece euro kullanılacak. Bu değişiklik öncesinde Sırp dinarıyla yapılan ödemeler, artık euro üzerinden gerçekleştirilecek.

11 Yaşındaki Kayıp Kızın Cesedi Bulundu! 11 Yaşındaki Kayıp Kızın Cesedi Bulundu!

Kosovalı Mergime bebeğin gözlerini Türk doktor açtı! Kosovalı Mergime bebeğin gözlerini Türk doktor açtı!

Kaynak: İHA