Başpehlivanları ve güreşleri ile tanınan Korkuteli’de, Belediye Başkanı Saniye Caran’ın yönlendirmesiyle güreş hazırlıkları hız kazandı. Caran, “İlçemize yakışır bir güreş organizasyonu düzenleyeceğiz. Bu konuda Spor Müdürümüz Galip Özbek ve Güreş Koordinatörümüz, aynı zamanda Meclis Üyemiz olan Alper Köken’i görevlendirdik.” dedi.

Türkiye’nin En Ünlü Başpehlivanlarının Ata Yurdu Korkuteli

Türkiye’nin en ünlü başpehlivanlarının ata yurdu olan Korkuteli’nde, uzun bir aradan sonra güreş hazırlıkları yeniden başladı. Belediye Başkanı Saniye Caran, Spor Müdürü Galip Özbek ve Güreş Koordinatörü Meclis Üyesi Alper Köken’i güreş organizasyonu için görevlendirdi.

Antalya'da elektrik kesintisi! 8 ilçede 7 saat elektrik yok! Elektrik kesintisi ne zaman bitecek? Antalya'da elektrik kesintisi! 8 ilçede 7 saat elektrik yok! Elektrik kesintisi ne zaman bitecek?

Saniye Başkan’dan Açıklama

Konuyla ilgili bilgi veren Saniye Başkan, “Bildiğiniz gibi ilçemiz, geçmişten günümüze birçok ünlü ve başarılı başpehlivanın ata yurdu. Pehlivan ocağı desek yeridir. Seçim döneminde yaptığımız ziyaretlerde de zaman zaman ilçemizde tekrar güreş yapılmasına dair istekler aldık. Çalışmalarımıza da başladık. İlk iş olarak Spor Müdürümüz Galip Özbek ve Güreş Koordinatörü Meclis Üyemiz Alper Köken’i görevlendirdik. İnşallah Korkuteli’mizde hak ettiği güreşi yapacağız.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Korkuteli Belediyesi/ Bülten