Balıkesir'in Gönen ilçesine bağlı Armutlu Kırsal Mahallesi'nde, Ekonomist Korhan Berzeg'e ait olduğu değerlendirilen ces*din bulunduğu Gelgeç Mahallesi'ndeki dere yatağında arama ve inceleme çalışmaları devam ediyor. Berzeg, bundan tam 313 gün önce köpeği Tina ile birlikte evinden ayrılmıştı.

A W189666 02 Result

Antalya'da motorluya çarpan sürücünün savunması pes dedirtti Antalya'da motorluya çarpan sürücünün savunması pes dedirtti

Jandarma ekipleri, komando timi, JASAT, kadavra köpekleri ve drone'larla yapılan çalışmalarda Korhan Berzeg'e ait birçok malzeme bulundu. Bu bulgular arasında 1 adet kimlik kartı, 1 adet sürücü belgesi, 3 adet banka kartı, 1 adet kredi kartı, 1 adet parçalanmış İstanbul ücretsiz taşıma kartı, 1 adet İstanbul mavi kart, 1 adet araç anahtarı ve muhtelif anahtarlar, 1 adet parçalanmış kahverengi cüzdan ve bir miktar para yer alıyor.

A W189666 03 Result

Hayvan Saldırısı İhtimali Güçleniyor

Yapılan olay yeri incelemelerinde cüzdanda ve banka kartlarının üzerinde vahşi hayvanlara ait olduğu düşünülen diş izlerine rastlandı. Dere kenarında bulunan pantolonun paça kısımlarından parçalanmış olması ve cesedin hayvanlar tarafından dere kenarına getirilmiş olması, hayvan saldırısı ihtimalini güçlendiriyor.

Alzheimer hastalığı başlangıcı olan Berzeg'in yolunu kaybetmiş olma ihtimali de göz önünde bulunduruluyor. Ancak yetkililer, kemik ve kıyafetlerin bulunduğu patika yola Berzeg'in inmesinin mümkün olmadığını belirtiyor.

A W189666 01 Result

Mahalle Muhtarı Ahmet Gülay'dan Açıklama

Gelgeç Mahallesi'nde içme suyu ile ilgili dere yatağında gözlem yapan Mahalle Muhtarı Ahmet Gülay, Berzeg'e ait olduğu düşünülen kimlik, kredi kartı, kıyafet parçaları ve kemik parçalarını bulduğunu aktardı. Gülay, 'Dere yatağında bir su borusu patlamıştı. Hakkı abi ile beraber dere yatağındaki bu su borusunu takip ederek giderken su yatağının 1 metre ilerisinde pantolon gördüm. 1 metre yukarısında da gömlek vardı. Pantolonun yanında da kimlik vardı. Kredi kartı, otobüs kartı vardı. Sonra üzerinde fotoğrafını da gördüm. Daha sonra jandarmaya haber verdim. Jandarma yarım saat içinde olay yerine geldi. Olay yeri inceleme geldi. Etrafta 4 tane falan kemik parçası vardı. Adli tıp kemikleri incelemeye alıp götürdü.' dedi.

Balıkesir'de Kaybolan Ekonomist Korhan Berzeg'in Akıbeti Hala Bilinmiyor Balıkesir'de Kaybolan Ekonomist Korhan Berzeg'in Akıbeti Hala Bilinmiyor

Kaynak: İHA