Konyaaltı Belediyesi ve Konyaaltı Kent Konseyi iş birliğiyle, Dostluk Parkı’nda “Üreten Kadınlar Kermesi” düzenlendi. Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, kadınların bu tür etkinliklerde bir araya gelmesinin ekonomik, kültürel ve kent canlılığı açısından önemli olduğunu belirtti ve “Kadınlarla birlikte çok güzel projelere imza atacağız” dedi.

Eşitlik İçin Kadın Platformu Özgür Özel'in eğitim mitingi çağrısına destek veriyor Eşitlik İçin Kadın Platformu Özgür Özel'in eğitim mitingi çağrısına destek veriyor

Üreten Kadınlar Kermesi Açıldı

Konyaaltı Belediyesi’nin destekleriyle, Dostluk Parkı’nda Konyaaltı Kent Konseyi tarafından ‘Üreten Kadınlar Kermesi’ açıldı. 10 Mayıs’a kadar devam edecek olan kermes, her gün 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Başkan Kotan: “Çok Güzel Hikâyeler Yazacağız”

Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, Üreten Kadınlar Kermesi’nin, kadınlarla gerçekleştirdikleri ilk etkinlik olduğunu belirtti. Kotan, “Bu kermes benim için çok önemli. Konyaaltı Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Özlem Saday bu projeyi önümüze getirdiğinde ivedilikle elimizden gelen her şeyi yapacağımızı söylemiştim. Bu tip kermeslerin yapılması, kadınların bir araya gelmesi ekonomik, kültürel ve kent canlılığı açısından çok önemli. Biz de hem Kent Konseyi noktasında hem de Konyaaltı Belediyesi noktasında her zaman kadınların yanında olacağız. İnanın bana çok güzel projeler gerçekleştireceğiz. Çok güzel hikâyeler yazacağız. Biz Konyaaltı Belediyesi olarak çocuklar ve kadınlar noktasında çok hassasız” dedi.

Hedef: Kadınları Güçlendirmek

Konyaaltı Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Özlem Saday, 2 yıldır Konyaaltı Belediyesi’nin katkılarıyla Üreten Kadınlar Kermesi’ni gerçekleştirdiklerini belirtti. Saday, “Evde üreten kadınların ürünlerinin sergilendiği ve satışının gerçekleştiği kermesimiz 2 yıldır devam ediyor. Biz bu kermeslerimizle ekonomik olarak kadınlarımızı güçlendirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu. 

Kaynak: Konyaaltı Belediyesi/Bülten